РУС | УКР | ENG
Філія музею - Мистецький центр "Шоколадний будинок"

 Детская картинная галерея ("Шоколадный домик"). Современный вид.

 Будинок №17/2 на вул. Шовковичній - колишній особняк відомого купця і мецената Семена Семеновича Могилівцева, що його побудував 1901 року талановитий архітектор Володимир Миколайович Ніколаєв, і названий киянами "Шоколадним будинком" за характерний колір і багатий декор фасадів. Будинок побудували на ділянці, що раніше належала баронам Ікскюль-Гільденбандтам і її викупив 1898 р. С.С. Могилівцев.

Особняк представляє собою двоповерхову будівлю з підвалом та прибудовою. Композиційне і планувальне рішення будинку характерні для багатих особняків кінця ХІХ - початку ХХ ст. Архітектурне вирішення головних фасадів, звернених у бік вулиць Шовковичної та Пилипа Орлика, оформлено в стилі італійського ренесансу, є чи не єдиним у Києві взірцем споруди такого типу. Загальна система побудови фасадів відріжняється монументальністю і пишністю.

Великий, зі сколеною поверхнею руст облицювання, обриси вікон, виступний карниз, декоративна оздоба - все це є стилізацією архітектурних форм флорентійського палацу - палаццо Пітті, зведеного в першій половині XV століття. Зовнішній вигляд будинку зберігся до наших днів майже в своєму первісному вигляді.

в основі планувального вирішення будинку лежить анфіладна система, яка створює в приміщеннях цього невеликого за обсягом особняка відчуття парадності і простору.

Особливу архітектурно-художню цінність, що не має аналогів у Києві, представляють інтер'єри особняка, в декорі яких відтворено мотиви майже всіх історичних стилів, які й дали назви кожній залі: Мавританська, Ренесанс, Модерн (Сецесія), Рококо, Візантійська, Французька.

Стелі і стіни зал особняка багато прикрашені розписами, ліпниною, різьбленими дерев'яними панелями. Викликають захоплення автентичні венеційські дзеркала, різьблені двері та підвіконня, рами фасадних вікон, фігурне лиття огородження мармурових парадних сходів. У залі Модерн збереглися віконні вітражі, які є зразком прекрасної роботи і високого художнього смаку.

Від 1918 р. до 1941 р. і від 1948 р. до 1960 р. в приміщеннях будинку перебували ріжні державні установи, від 1960 р. до 1982 р.  в будівлі розміщувався  Центральний міський палац одружень.

1983-86 рр. і 1991-93 рр. проведено часткову реставрацію внутрішніх приміщень та фасаду "Шоколадного будинку". Але, на жаль, реставраційні роботи в будинку не було завершено.

Від січня 2010 року після розчищення зал від будівельного сміття "Шоколадний будинок" відкрив свої двері для киян і гостей столиці у статусі "Дитячої картинного ґалерії" - філії Київського національного музею російського мистецтва. Зараз тут проводять художні виставки, концерти класичної музики, дитячі свята, лекторії з історії мистецтва для дітей і дорослих, екскурсії злами особняка та інші культурні заходи.

Адреса: м. Київ, вул. Шовковична, 17/2

Розклад роботи: від 10.00 до 17.45

Вихідні дні: Понеділок, Четвер

Телефони: +38(044) 253-31-60;

Замовлення екскурсій: 253-05-21

Facebook: https://www.facebook.com/Мистецький-центр-Шоколадний-будинок-філія-КНМРМ-1566527950271894/timeline/

Анонс
Виставки
© Київський музей російського мистецтва. Всі права ЗАХИЩЕНІ